Polska Msza Święta w Medziugorju w uroczystość Chrystusa Króla z udziałem arcybiskupa Henryka Hosera

25 listopada 2018 roku, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, o godzinie 11 w kaplicy parafialnej przy kościele św. Jakuba Apostoła w Medziugorju Jego Ekscelencja arcybiskup Henryk Hoser, wysłannik papieski do Medziugorja, odprawił uroczystą Mszę Świętą w języku polskim. Mszę, na której zebrali się obecni w Medziugorju pielgrzymi z Polski, koncelebrowali także inni polscy kapłani.

Ksiądz arcybiskup wygłosił kazanie na temat Chrystusa Króla, mówił o Jezusie cierpiącym w koronie cierniowej, oraz o Jego panowaniu jako Pantokratora, a także o oddaniu Polski Jezusowi, wspominając dokonany przed dwoma laty w Łagiewnikach Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Polska Msza Święta w Medziugorju w uroczystość Chrystusa Króla z udziałem arcybiskupa Hosera

Pod koniec Mszy świętej ksiądz Andrzej od ambonki przekazał pielgrzymom ogłoszenia i parafialny program modlitewny na najbliższy czas, a ojciec Urban, kapelan Polaków w Medziugorju (na zdjęciu po lewej z białą stułą mającą na końcu niebieskie paski) złożył w ich imieniu życzenia arcybiskupowi z okazji zbliżających się jego urodzin, życząc mu błogosławieństwa Bożego i wytrwałości oraz zapewniając o modlitwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *